IP камера на ринку відеоспостереження існує вже близько 10 років, але тільки зараз вона почала займати лідируючі позиції на відеоринку. IP камери мають значно більше розширення зображення, ніж аналогові, за рахунок чого дають в рази якісніше відеозображення, що для послуги відеоспостереження є важливим і суттєвим фактором. Метою цієї статті є — надання основних тез роботи IP камери.
- IP відеокамера — високотехнологічний, повнофункціональний, самостійний пристрій з двостороннім зв'язком, який фактично являє собою міні-комп'ютер інтегрований в цифрову камеру.
- Підключити IP камеру можна по кабелю або використовуючи WiFi-підключення (якщо камера його підтримує):
- до локальної мережі Інтернет.
- безпосередньо до комп'ютера.
- до відеореєстратора (Network Video Registrator).
- Основними протоколами транспортного рівня в мережевих камерах є протоколи: TCP, UDP. У рідкісних випадках використовуються інші мережеві протоколи IP.
- Дивитися відео з IP камери можна з будь-якої точки планети через Інтернет, з будь-якого пристрою: комп'ютера, ноутбука, нетбука, смартфона або планшета, використовуючи при цьому різні операційні системи: Windows, Linux, Android, IOS.
- Відео з IP камер можна записувати і зберігати на:
- Флеш пам'ять.
- NVR-відеореєстратор.
- Комп'ютер, при перегляді камери через web-інтерфейс.
- На сервері компанії-постачальника послуг хмаркових технологій.
Отже, основні принципи роботи IP камери ми виділили — далі вибір за Вами, так як кожне обладнання, будь-то IP камери або аналогові відеокамери, по своєму цікаві, затребувані і підходять для різних умов і ситуацій.