Камери відеоспостереження є частиною нашого повсякденного життя. Навіть якщо Ви не придбали камери безпеки у Ваш будинок або офіс — це зовсім не означає, що Ви не є користувачем системи відеоспостереження. На сьогоднішній день неможливо пересуватися в навколишньому світі не зустрівши не тільки одну, а безліч систем камер відеоспостереження — вуличне відеоспостереження, камери спостереження за банкоматами, офісне відеоспостереження та інше.
Ось деякі цікаві факти про відеоспостереження, які важливо знати.
Камера відеоспостереження була винайдена Вальтером Брухом, приблизно в 1942 році, коли відома інжинірингова компанія встановила першу систему відеоспостереження на ракетному космодромі в Німеччині.
Минуло ще 20 років для системи відеоспостереження CCTV, щоб з'явитися в громадському використанні в Сполучених Штатах. Це сталося в Олін, Нью-Йорку в 1962 році, коли місто встановило камери безпеки в діловому районі, щоб допомогти запобігти злочинам.
Більшість розвинутих країн використовують камери відеоспостереження для безпеки своїх громадян на вулицях міста. Однак, найбільш поширені вони у Великобританії, де налічують 1 камеру відеоспостереження на кожні 11 чоловік. Ще більш цікавим є той факт, що використання камер відеоспостереження розвивається 10-кратними темпами, що означає, що в найближчі 5 років середній громадянин буде спійманий на камеру близько 300 разів на день.
Перше місце за чисельністю відеокамер займає Лондон — столиця Великобританії. Друге місце — Нью-Йорк. На третьому місці азіатське місто-держава Сінгапур.
Спочатку системи відеоспостереження охопили промисловість, банківський сектор, підприємницьку діяльність, комерційну роздрібну торгівлю і вже наостанок — домашні господарства.
У 2013 році в американському штаті Пенсільванія трирічна дитина, що залишилася без нагляду батьків і няні, вилізла у вікно приватного двоповерхового будинку. Якби не встановлена незадовго до того IP камера, могло статися непоправне. Відомий ще один випадок: малюк, повернувшись з батьками з лісу, несподівано став задихатися у своїй кімнаті. Як виявиться пізніше, на прогулянці його вкусила оса. Встановлена в приміщенні система відеоспостереження допомогла вчасно помітити небезпечний стан дитини і вжити заходів.
Хоча тільки 9% споживачів насправді володіють відеоспостереженням в своїх будинках, за оцінками експертів, 67% крадіжок можна уникнути простим встановленням камери відеоспостереження.
У цій статті, ми привели малу частину цікавих фактів про відеоспостереження, які змушують нас задуматися про важливість і необхідність системи відеоспостереження в різних сферах життєдіяльності людини. Далі вибір за Вами. Ми свій вибір зробили на користь системи відеоспостереження — чого бажаємо і Вам — стати безпосередніми користувачами та споживачами розумних систем відеоспостереження!